ارتباط با ما

تاریخچه بستنی و فالوده

تاریخچه اول:

در کتاب مردم دوران مشروطه گفته شده فردی به نام کریم باستانی ملقب به کریم یخ فروش پسر جوانی از شهر ری در بازار آن زمان (خیابان جمهوری امروز) بساط یخ فروشی داشت . یکی از مشتریان غالبا دائمی کریم کارمندان سفارت انگلستان در همان حوالی بودند . این مواجهه هر روزه کارمندان با کریم رابطه صمیمانه را بین آنها پدید آورد . کارمندان برای کریم که انگلیسی بلد نبود نام کریم یخی یا همان به گفته خودشان آیس کریم را برگزیدند . در اواسط درگیریهای دوران مشروطیت کریم برای جلب بیشتر مشتری اقدام به پخش یخ در بهشت مبادرت ورزید . و در همین دوران و برای اولین بار با مخلوط کردن شیر و یخ و زرده تخمه مرغ و گلاب و شیره ملایر اولین بستنی تاریخ بشریت را ساخت. که مورد استقبال اهالی بازار و همسر سفیر انگلیس قرار گرفت مغازه ای در همان حوالی توسط سفیر انگلیس به کریم اهدا شد که بر سر در آن به زبان انگلیسی اسم فامیل کریم ( باستانی ) bastani نوشته شده بود که ایرانی ها به اشتباه بستنی می خواندند .در زمان افتتاح فروشگاه سفیر انگلیس با گفتن :we name it after youاسم محصول را به احترام کریم آیس کریم گذاردمیرزا حسن خان مستوفی , مستوفی الممالک دوران مشروطیت ، در کتاب خاطراتش مینویسد این پدرسگ ( کریم باستانی ) لیسیدنیی ساخته است از سردابهای یزد سردتر ، از لب یار شیرین تر، از پنبه خراسان نرمتر. سالها بعد کریم با یکی کارمندان سفارت انگلیس به نام الیزابت بسکین رابینز ازدواج کرده و به انگستان و بعد از آن به امریکا مهاجرت میکند

تاریخچه دوم:

احتمالاً آب ميوه ي سرد شده در بسياري از کشورهاي جهان از جمله چين از ۳۰۰۰ سال پيش شناخته شده را مي توان اولين بستنیها دانست و طبق اطلاعات موجود، رومي هاي قديم از برف کوه ها براي سرد کردن آب ميوه استفاده مي کرده اند.

از آن تاريخ تا قرن هيجدهم ميلادي، مدارک زيادي در دست نيست، تا اين که مارکوپولو سياح مشهور ونيزي در بازگشت از سفر مشهورش به آسيا اطلاعاتي در زمينه ي ساخت شيريني از شير منجمد(احتمالاً نوعي بستنی ميوه اي امروزي) را همراه خود از چين آورد.اين روش در ونيز مورد استفاده قرار گرفت و سپس در سرتاسر ايتاليا گسترش يافت. به تدريج کشورهاي ديگر اروپايي نيز از اين روش براي تهيه بستنی استفاده کردند.بستنی در ايران متداول نبود و در قرن نوزدهم از اروپا به ايران انتقال يافت و متداول شد.

در حقيقت از سفر سوم ناصرالدين شاه به اروپا، پلومبير نام محلي ييلاقي در فرانسه است که بستنی خوشمزه اي در آنجا تهيه مي شد و نام پلومبير يعني نوعي بستنی که با مخلفاتي همراه است از اين شهر منشاء گرفته است.مي گويند در سال آخر سلطنت ناصرالدين شاه ساختن بستنی در ايران متداول شد.معروف ترين بستنی فروش بعدي تهران يعني ممدريش بستنی خامه دار مخصوصي تهيه مي کرد که در تهران مردم استقبال زيادي از آن کردند.اين بستنی با ثعلب تهيه
مي شد.

ميرزا رضا کرماني قاتل ناصرالدين شاه در روز پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۲۷۵/۱۶ ذي قعده ۱۳۱۳ ه.ق/ در تهران بود و از دکان ممد ريش بستنی خريد و خورد. روز بعد هنگام ظهر ناصرالدين شاه را داخل حرم مطهر حضرت عبدالعظيم(ع) ترور کرد.

ديگر بستي فروش مشهوري که شهرتش حتي به شهرهايي مانند
لوس آنجلس و پاريس هم رسيده است اکبر مشدي است.نام واقعي اين شخص اکبر مشهدي ملايري بود. وي در ابتدا شکر و چاي را شمال مي برد و از آنجا هيزم به تهران مي آورد.هنگامي که وي ۲۰ ساله بود که با ممد ريش آشنا شد و از طريق آشنايان وي توانست به آشپزخانه دربار مظفرالدين شاه راه پيدا کند و تا آخر دوره قاجاريه در دربار بستنی سرو مي کرد.بعد از انقراض سلسله قاجاريه ،رضا شاه تمامي پرسنل و خدمه دربار ازجمله اکبر مشهدي ملايري را از دربار اخراج کرد . اکبر مشهدي ملايري بعد از اين واقعه با پولي که در مدت خدمت در دربار جمع کرده بود توانست مغازه بستنی فروشي خود را در درحوالي ميدان راه آهن با نام بستنی فروشي اکبر مشدي افتتاح کند.وي معتقد بود که بستنیهاي ايراني بايد کاملا با بستنی هاي خارجي فرق داشته باشد و ايراني ها ترجيح مي دهند تا در بستنی هايشان خامه ، گلاب و زعفران بيشتر از نگهدارنده ها ي ديگر باشد.آن زمان هنوز يخچال ساخته نشده بود و وي مجبور بود براي تهيه يخ از يخچال هاي طبيعي راه هاي طولاني تا کوه هاي شمال شهر را طي کند . گاه تا عمق ۶۰ متري در دل يخچال هاي طبيعي پايين برود.تا ذره اي يخ بدست بياورد.به زودي شهرت وي بقدري زياد شد که رجال مملکتي و سفراي خارجي مقيم تهران نيز به مشتريان پرو پا قرص اکبر مشدي تبديل شدند. نقل است که فخرالدوله مادر دکتر اميني (نخست وزير وقت) از اکبر مشدي خواسته بود تا با هزينه وي به فرانسه سفر کند و براي مهمانان وي بستنی سرو کند.اکبر مشدي در ۹۲ سالگي بر اثر عارضه کلیوی فوت کرد

تاریخچه های به ثبت رسیده :

اختراع بستنی چوبی به سال 1905 بر می گردد.روزی پسر 11 ساله ای به نام فرانک اپرسون آبمیوه خود را که از پودر میوه و آب درست شده بود، به همراه قاشقی که برای هم زدن آن به کار برده بود در بیرون از خانه جا گذاشت. صبح فردا آبمیوه یخ زده بود و به قاشق چسبیده بود. به این ترتیب اولین بستنی چوبی اختراع شد و فرانک بیست سال بعد این اختراع خود را به ثبت رساند.اولین دستگاه بستنی ساز در ۱۷۹۰ در آمریکا اختراع شد . تا قبل از اینکه پروفسور کارل فون لینده در ۱۸۸۱ یخچال را اختراع کند، برای تهیه و نگهداری بستنی از قندیل های یخی (که فقط در فصل زمستان وجود داشتند و برای نگهداری بستنی تا تابستان در زیرزمین یخی نگهداری می شدند) و نمک طعام استفاده می شد .

در سال 1843 ميلادي، اولين فريزر دستي چرخشي توسط نانسي جانسون اختراع و ثبت شد. در فاصله سالهاي 1848 و 1873، 1869 بستني ساز چرخشي ديگر به ثبت رسيد و در سال 1851 اولين واحد صنعتي توليد بستني توسط جاكوب فيوزل در بالتيمور راه اندازي شد.يك سال قبل از پايان قرن، آگوست گالين دستگاه هموژنيزه كننده را اختراع كرد كه به ايجاد بافت نرم و خاص بستني بسيار كمك كرد.با به وجود آمدن دستگاه هاي سردكننده مكانيكي، اولين فريزر افقي يك پارچه توسط اچ.اچ ميلر ساخته شد كه با آن قطعات كوچك بستني، جداگانه فريز مي شدند.بستنی در ایران در گذشته بصورت دستی با استفاده از وسیله ای که در اصطلاح جوتی نامیده میشد تولید میشد که شامل دو محفظه بود که در یکی یخ و نمک ودر دیگری شیر و شکر و ثعلب ریخته میشد و محفظه دوم با سرعت در محفظه اول به چرخش در می آوردند تا بستنی تولید شود که واقعا کار مشکلی بود ماشین سازی کندری در سال 1357 موفق به تولید اولین فریزر در ایران شد.

همچنین این مجموعه در سال 1365 موفق به بهره برداری از اولین خط تولید بستنی در ایران گردید که مطابق با استانداردهای روز اروپا بود . اما اولين بستني قيفي توسط يك مهاجر ايتاليايي به نام ايتالو مارچيوني در نيويورك تهيه شد و او قالب مخصوص خود را در 1903 به ثبت رساند و يك سال بعد به طور اتفاقي در نمايشگاه جهاني سنت لوئيس معرفي شد. در اين نمايشگاه، يك توليدكننده نان شيرين اهل سوريه به نام حموي تعدادي نان شيرين را به شكل مخروط لوله كرد تا همسايه بستني فروشش بتواند براي توزيع بستني از آن استفاده كند. اين شكل عرضه بستني تا امروز، يكي از محبوب ترين شيوه ها باقي مانده است. توليد انواع ديگر بستني از نوع چوبي، بستني با رويه ميوه و شكلاتي از سال 1920 آغاز شده است كه در آن زمان، پديده اي نوظهور بود.    

ارسال پیام به اتحادیه

اطلاعات تماس

اتحادیه صنف فروشندگان آبميوه و بستني و فالوده شیراز

استان فارس ،شیراز،خیابان انقلاب،خیابان قدمگاه،خیابان فرحبخش ،نبش کوچه یک ( ساعات حضور هیات مدیره:یکشنبه و چهارشنبه 11:30 الی 13:30 )

29.606742,52.517363

شماره تماس: 071-38203247

شماره تماس: شماره فکس 07138306469

پست الکترونیکی

info@icecreamshiraz.ir